[zpět na Golf homepage]

simulátory


zima 2009/2010

Na nějaké velké hraní v indooru to nevypadá ani letos. Vlastně jen dvakrát jsem si zahrál v Lahovicích (trénink žádný...) a teď už doufám, že se bude brzy dát hrát venku.

S Pavlem a Márou jsme odehráli druhé kolo Kantýna Indoor Trophy a po nekompletním Karlštejnu (stihli jsme 16 jamek) teď vedu o 6 ran před Pavlem a 15 ran před Márou, kterému se vůbec nedařilo. A vypadá to, že se plánovaná třídílná série protáhne zase do další zimy.
S kolegy jsme také zhodnotili uplynulou sezónu a i když ta se mi příliš nevydařila, tak aspoň Mariánské Lázně v indooru mi vyšly a byl jsem poslední, kdo udržel skóre pod 100 (myslím, že po 16 jamkách, stejně žádná sláva...), díky čemuž jsem byl prohlášen za vítěze tohoto minisouboje.zima 2008/2009

Letošní indoorová sezóna asi nebude příliš bohatá. Tradiční zimní liga se letos nekoná, Michal zimní sezónu vypouští a ani není nějak čas (a co si budeme povídat, ani moc chuť) na indoor driving. Ale aspoň jsem vymyslel takovou mini sérii turnajů pro mě, Pavla S. a Marka a honosně jí nazval Kantýna Indoor Trophy 2009. Ale vlastně si jen půjdeme 3x zahrát a nejnižší součet ran bere vítězství.

První kolo jsme odehráli na hřišti Aviara a ještě 2 jamky před koncem jsem v poklidu vedl o 4 rány. Závěr se ale nevydařil ani mně, ani Pavlovi a tak se dělím o vedení s Márou a Pavel je o 8 ran zpátky. Příště (ale bohužel těžko říct kdy) si dáme Chateau Whistler, kde se mi loni dařilo, tak snad to vyjde i tentokrát.zima 2007/2008

Kromě nějakého exotického simulátoru, který jsem potkal jednou v Hostivaři, se hraje hlavně na FSG simulátorech a od minulé sezóny také na simulátorech AboutGolf. Poslední dobou míst s AboutGolf simulátory docela přibývá (třeba nový velký indoor Hotel Step, Hodkovičky, Brumlovka a teď i Hostivař). Sice mi na hraní trochu více vyhovuje FSG, ale AboutGolf mě na začátku letošní zimní sezóny příjemně překvapil. V nabídce hřišť přibyly obě osmnáctky na Konopišti.
Vzhledem k počasí jsme se do simulátorů pustili letos docela brzy. S Michalem jsme si zahráli nejdříve "zahřívací" Teeth of the Dog a při další příležitosti jsme v nabídce hřišť na Zličíně už narazili na Konopiště. Já jsem hrál na Konopišti jenom hřiště Radecký a tak jsme zvolili tuto možnost. A musím říct, že jsem byl docela překvapený. Hřiště na simulátoru je opravdu dost věrnou kopií skutečného stavu. Za dvě hodiny jsme zvládli skoro 17 jamek a kromě pár drobností (jakési stožáry hned napravo od první fairwaye) jsem hřiště opravdu poznával. Samozřejmě je stále velký rozdíl mezi hrou "v pokoji" a v reálu, ale nabídka známých hřišť může být velkou výhodou systému AboutGolf, který, zdá se, se rozšiřuje víc a víc.

Jinak předpokládám, že se opět s Michalem přihlásíme do zimní ligy. Cíl je jasný - aspoň něco vyhrát...

Přesto, že počasí venku je příznivé, tak jsem zatím neměl šanci toho využít a tak jedinou variantou zůstává indoor. Jako už tradičně jsme se pustili do zimní ligy. Letos bychom mohli mít malou výhodu v tom, že podle HCP stále hrajeme z nejkratších odpališť, ale už se blížíme dolní hranici.
Los k nám byl tentokrát docela milosrdný a do základní skupiny na Zbraslavi jsme dostali relativně slabšího soupeře - tým M&M&M Zbraslav. Rozdílu v hendikepech jsme celkem v pohodě využili a dovedli zápas k vítězství 8/7. Nehráli jsme špatně, ale do prvního kola play-off je ještě určitě co zlepšovat. Každopádně jsme se dočkali prvního vítězného zápasu :-). První cíl tedy splněn a teď to můžeme ještě vylepšit.
Jen jsem letos úplně nepochopil systém "základních skupin", kdy jsou ve skupině buď jen 2 soupeři nebo se rovnou postupuje. Je to tedy spíš takové předkolo. To ale může znamenat, že pokud má někdo volný los, tak si zahraje třeba jen jednou. To bych snad ani nenazýval ligou, ale spíš pohárem. Aspoň, že my si určitě zahrajeme (doufám nejméně) dvakrát.

Letošní účinkováni v zimní lize je pro nás už minulostí. V prvním kole play-off jsme se potkali s týmem známým už z loňska - Studio Amos. Po loňské prohře až na osmnáctce jsme si určité naděje dělali, vybrali jsme i hřiště (Chateau Whistler) s menším rozdílem mezi dámským a pánským odpalištěm (poučeni z loňska), ale všechno marné. I když jsme nehráli špatně, tak jsme poměrně rychle skončili s výsledkem 6/4. On když má někdo po 14 jamkách skóre -1 a nám nestačí par ani na vypůlení, tak se s tím (při naší výkonnosti) moc dělat nedá...
Ale dobře jsme si zahráli. Jamky jsme dohrávali, takže bylo zajímavé i skóre za celé hřiště. Já jsem navíc zahrál úplně neskutečné kolo +12! Trošku škoda, že jsem měl výrazně lepší druhou devítku (7x par, 2x bogey), mohli jsme vzdorovat trošku déle. Ale z toho výsledku na rány jsem nadšený.

Vzhledem k dobrému počasí (v půlce února) doufám, že zimní sezóna skončí opravdu brzy a na simulátory zase na pár měsíců zapomeneme. Už se nemůžu zase dočkat ven (jen to chce taky volný čas...).

Přece jenom ještě párkrát do haly zajdeme. A tak Michal vymyslel další způsob jak vydělat/prohrát pár Euro. Nazval jsem naši novou dlouhodobou soutěž "zimní Eurorána". Pravidla jsou velice jednoduchá - rozdíl v ranách rovná se platba v Euro. Musím připojit, že mi Michal velkoryse dává 4 rány k dobru (rozdíl HCP). Kromě stavu Euro účtu tak budu ještě evidovat rozdíl v brutto ranách. Až začne pořádné hraní venku, tak nejspíš převedeme stav účtu do Eurojamkovky.
A hned první zápas se mi vydařil! Sice to nebylo tak dobré jako minulý týden při zimní lize, ale i tak jsem na Torrey Pines porazil Michala o 2 rány a vyhrál tak prvních 6 Euro :-).zima 2006/2007

Zima je zase tady a tak je opět čas hraní v indooru. Příjemnou novinkou pro mě bylo otevření Golfcentra Chodov se čtyřmi simulátory, které mám z domu asi 5 minut. Začal jsem tedy trénovat na příští sezónu. Když jdu sám, tak se za hodinu dá v pohodě zvládnout osmnáctka a doufám, že díky výhodné lokalitě tuhle možnost často využiju (navíc Tomáš V. to má 2 minuty z práce, takže se přímo nabízí se tam scházet pravidelně).

I když se mi po loňském zážitku do ligy moc nechtělo, tak mě Michal celkem rychle přesvědčil, že si to nemůžeme nechat ujít. Zvolili jsme Chodov jako hrací místo a začali s přípravou :-). Dvakrát jsme potrénovali, abychom poznali prostředí a vybrali hřiště. Vzhledem k našim hendikepům jsme vybrali hřiště s velkým délkovým rozdílem mezi nejkratším (naším) odpalištěm a těmi pro lepší hráče a věřili, že letos už něco uhrajeme. Dohoda o termínech s ostatními týmy proběhla hladce a tak jsme se do toho pustili.

Prvním soupeřem se stal tým Studio Amos. Poněkud nás překvapilo, že jedním z našich soupeřů je žena a nebyli jsme schopni zareagovat s výběrem hřiště. To, co jsme považovali za naši výhodu, se náhle obrátilo tak trochu proti nám. Je ale nutné říct, že soupeři hráli dobře a výběr hřiště hrál zřejmě malou roli. Zahráli jsme si velmi příjemný zápas a vyhráli i několik jamek (našich prvních). Bylo to velmi vyrovnané, žádný tým se nedostal do vedení o více než jeden bod. Po patnácté jamce jsme o bod prohrávali a špatně rozehraná sedmnáctka už hrozila koncem. Michal ji ale nakonec dokázal vyhrát a tak jsme šli na osmnáctku za vyrovnaného stavu. Risk s Michalovou druhou ranou přes vodu bohužel nevyšel a já už jsem nedokázal neproměněným čtyřmetrovým patem zremizovat. Prohráli jsme tedy o bod na osmnáctce po krásném zápase. Změna k lepšímu proti loňsku byla výrazná, i když jsem příliš nepomohl. Soupeři tedy přejeme štěstí do vyřazovací části a my se těšíme na druhý zápas.

Ve druhém zápase se nám už zdaleka tolik nevedlo a po mnohem horším výkonu než minule jsme prohráli s domácím týmem Golfcentrum Chodov 7/6, tedy o 7 bodů po dvanácté jamce. Těšit nás může aspoň to, že jsme uhráli jeden čestný bod. Ve vyřazovacích bojích se tedy utkáme s vítězem jiné skupiny, tak snad se nám bude dařit víc.

Tým Stajam Praha byl naším soupeřem v prvním kole play-off. Zápas se tentokrát odehrál v přeplněné Čechii a je nutno poznamenat, že soupeři nastoupili v pozměněném (zřejmě slabším) složení proti základní části. Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale skóre pomalu, ale jistě narůstalo ve prospěch soupeřů. A tak když jsme nedokázali na začátku druhé devítky využít několik dobrých příležitostí k vypůlení nebo zisku jamky, po patnácté jamce bylo hotovo s výsledkem 5/3. Nepodařená hra na greenech byla tentokrát asi hlavní příčinou porážky a největší rozdíl proti soupeři.
Celkově ale byla letošní účast celkem vydařená a mě může těšit, že se mi v zápase play-off podařilo získat můj historicky první bod. Takže zase za rok.zima 2005/2006

Abych si ukrátil čekání na začátek sezóny, pustil jsem se do hraní na simulátorech. Zkusil jsem Hostivař, Zličín, Zbraslav a Čechii. Simulátor v Hostivaři se mi líbil nejméně, na Zličíně jsem hrál poměrně pravidelně (měli jsme z klubu slevu na permanentku) a na Zbraslavi a jednou v Čechii jsem s Michalem odehrál 3 soutěžní zápasy.

Michal nás totiž přihlásil do zimní firemní ligy pod hlavičkou Zodyhyd PNP. Moc jsem mu nepomohl a navíc jsme asi nezvolili úplně dobře hrací místo (Zbraslav) a možná měli i smůlu na los. Po docela složitém dojednávání termínů jsme ve skupině dvakrát rychle prohráli a lépe se nám nevedlo ani v prvním kole vyřazovací části. Zkrátka jsme za tři zápasy nevyhráli ani jamku. Omluvou by mohlo být, že snad všichni naši soupeři měli jednociferný hendikep...

Obecně bych řekl, že na zimu jsou simulátory docela fajn. Určitě se to nedá srovnat se hrou venku, ale zase je to lepší, než nechat hole doma. Přece jen si člověk jde spíš zahrát, než aby jenom zašel na driving (i když to by rozhodně neškodilo...). Taky je výhoda, že není nutné mít Zelenou Kartu a tak si se mnou mohli jít zahrát kamarádi, ze kterých se pak přes léto stali "opravdoví" golfisti. A i když jsem jim v zimě půjčoval hole, tak mě hned začali porážet a vydrželo jim to i na hřiště :-(. Zkrátka je to i další způsob, jak začít hrát golf.