[zpět na Golf homepage]

přátelská utkání


10/2007 Tak Zodyhyd Trophy se nám nakonec z různých důvodů (časových, zdravotních...) letos zorganizovat nepodařilo. Ale myšlenku určitě nezavrhujeme a určitě se pokusíme nápad realizovat příští rok.

Sezónu jsme si tedy aspoň zpestřili několika menšími souboji. Osvědčilo se nám vyrazit na nějaké "lepší" hřiště (nejlépe v kombinaci s nějakou slevou :-)) a zahrát si proti sobě Texas Scramble ve dvojici. Prošli jsme takhle třeba Ypsilonku a naposledy Konopiště.

Sestavení dvojic Michal+Jenda Z. a já+Pavel B. se ukázalo jako velmi dobře zvolené a konopišťský souboj tak byl velmi vyrovnaný. I když jsme s Pavlem po první devítce už vedli o 3 jamky, tak druhá polovina jednoznačně patřila Michalovi s Jendou a i trošku se štěstím jsme byli po šestnáctce all square. Rozhodnutí nakonec mohla přinést poslední jamka, ale nikdo jsme nezahráli moc dobře a tak jsme se myslím zaslouženě rozešli smírně. Byl to krásný souboj a dovolí-li čas a počasí, tak se ještě určitě pokusíme letos sehrát odvetu.2007 Zodyhyd Trophy

V roce 2007 určitě nějaké utkání zase uspořádáme. Zacharda bros nám mají co oplácet :-).

S velkou výzvou přišel Michal - uspořádáme si Ryder Cup. Zatím máme názvy týmů, Michal je kapitánem týmu "Krtka bij" a můj tým se jmenuje "Motyka Tigers". Měli by to být čtyřčlenné týmy dle našeho výběru a hrát se nejspíš budou dva foursomy, dva fourbally a čtyři dvouhry. Pravidla jistě včas upřesníme. Takže teď sehnat hráče (Zachardovci budou hrát za Krtka, do Motyky budu lákat kolegy) a domluvit čas a místo. Shodnout se na jednom datu v osmi lidech určitě nebude jednoduché.2006 Zodyhyd PNP vs Zacharda Bros

Vzhledem k tomu, že počet kamarádů golfistů se utěšeně rozrůstá a koncem jara 2006 získali Zelenou Kartu i bratři Zachariášové, tak vymyslel Michal týmové utkání. Společně s Michalem jsme vytvořili Zodyhyd PNP a vyzvali Zacharda bros na souboj.

První zápas se odehrál na Nové Americe (2x Woodland) koncem srpna. Hráli jsme Texas Scramble s částečným započtením hendikepů. Ve výsledku měli Zachardovci na několika jamkách ránu k dobru a byl to pěkně vyrovnaný souboj.
Po sedmnácté jamce jsme o bod vedli, takže jsme potřebovali vypůlit osmnáctku, což se nám po docela nervózním závěru, kdy musel Michal proměnit asi metrový pat, který jsem já nedal, podařilo. První vítězství tedy slavil Zodyhyd.

Další souboj se odehrál koncem října na Štiříně. Počasí vyšlo a celodenní fee včetně oběda se přesně hodilo k našemu účelu - devítka scramble, pak fourball a nakonec dvě dvouhry.
Pokud se nepletu, tak tohle jsou dvě momentky ze scramblu. Zacharda bros nemají nejlehčí pozici... Jestli není lepší mít míček na greenu, že? :-)
První devítka scramble se stala naší snadnou kořistí, rozhodnuto bylo už po sedmi jamkách. Při fourballu se ale rozhořel tuhý boj. I když jsme po páté jamce vedli už o tři, tak před poslední jamkou jsme vedli jen už o bod. Navíc pro mě je devítka na Štiříně rozumně nehratelná (160 metrů přes rybník), takže to bylo na Michalovi. Ten jamku s přehledem zremizoval a vedli jsme 2:0. Slušná výchozí pozice do dvouher.

Michal nastoupil proti Honzovi, já proti Jirkovi. Vedlo se mi střídavě, ale po šesté jamce jsem vedl o 2 body a po vypůlení sedmé bylo jasné, že potřebný půlbod přinesu. Nakonec jsem svoji dvouhru vyhrál a bod přinesl i Michal, který opět rozhodl na poslední jamce. Zodyhyd tedy opět zvítězil, tentokrát celkovým skóre 4:0.