[zpět na Golf homepage]

Golf de Luxembourg Belenhaff


08/2010, HCP 22.0 Uprostřed "Lucemburského turné" došlo i na "domácí" hřiště, tedy na jedno ze šesti lucemburských hřišť (jedno z nich je devítka). Hřiště Golf de Luxembourg se rozprostírá kolem zrekonstruovaného statku Belenhaff a golf se tady hrál poprvé v roce 1993. Je to taková střední třída, přesto je fee ve všední den za 65€ a o víkendu dokonce za 95€. Je to zřejmě dané blízkostí hlavního města (ani ne 20 km) a obecně málo hřišti v celém Lucembursku. Hřiště je ale ve výborném stavu a greeny jsou opět perfektní. Když tak přemýšlím i nad jinými zahraničními hřišti, řekl bych, že rychlost greenů je obecně asi největší rozdíl proti našim hřištím. A není mi úplně jasné, proč u nás greeny ve velké většině prostě tak dobré nejsou.

Opět jsem začal trochu dříve, sice jsem nějak vypadl ze seznamu objednaných tee timů, ale nebyl problém vyrazit. Měl jsem pocit, že je zde mnohem méně lidí, ale to mi vydrželo jen do deváté jamky, kde jsem došel flajt o 4 lidech, který mě před sebe nepustil. A mezi tím se i za mnou hřiště slušně zaplnilo.
První jamka a jamky od dvanáctky dále se rozkládají na kopečku kolem statku, který vévodí areálu a kde je recepce, pro-shop, restaurace atd., jamky 2-11 jsou "za silnicí" rozprostřené po louce. To mě asi trochu vedlo v porovnání s lesním Saarbrückenem k podcenění a měl jsem pocit, že se nemůže nic stát. Už na těžké jedničce (prakticky slepý dogleg z kopce) jsem zahrál 4 nad par a podobných úletů jsem dokázal ještě několik. Celkem 6 jamek bez bodu proti jednomu paru znamenalo v porovnání s předchozím hraním řádové zhoršení. Trojpat z 1.5 metru na poslední jamce jenom dokreslil dost zoufalý výkon. Snad se můžu vymluvit na 550 km, koncert U2 a návrat ve čvrt na čtyři v noci předchozí den, ale hlavně jsem hřiště krutě podcenil. Ale vůbec si na hřiště nestěžuju, naopak. Rád si tady zahraju znovu a snad lépe. A určitě mi pomůže i znalost hřiště, přece jenom hra na slepo není ideální a pár ran mě to stálo.

Po hře jsem se ještě podíval do pro-shopu, kde jsem si příjemně popovídal a ještě dostal malý balíček s klubovýmy týčky, markovátkem, vypichovátkem a tužkou. Milá pozornost.
Ze zajímavostí na hřišti je možné zmínit několik biozón se zákazem hry, alternativní třináctou jamku (par 4 místo paru 3) a také nedaleké vysílací stožáry s budovou, která nápadně připomíná poděbradskou klubovnu. Myslím, že si tady ještě někdy zahraju, ale stejně tak se rád podívám i na jiná lucemburská hřiště. Příležitost by k tomu měla určitě být :-).

Picasa Photo Album:
Golf_LuxBelenhaff


Na Belenhaff jsem se brzy vrátil, ovšem vedlo se mi snad ještě trochu hůř. Sice jsem tentokrát tolik nepokazil jedničku, ale první par jsem zahrál až na jedenáctce. K tomu opět pokažená pětka, zahozená desítka, znovu nezvládnutá třetí rána na šestnáctce a katastrofa na sedmnáctce... Takže tohle hřiště zůstává výzvou.
Aspoň mám tentokrát díky Andrejce pěkné fotky.