[zpět na Golf homepage]

Eagleton Golf Village


02/2009, HCP 22.1 Zima 2009 nebyla v Čechách golfu zrovna nakloněna, hrát se skoro nedalo. Ale mně se podařilo po dovolené v Egyptě a služební cestě ve Španělsku zahrát si golf i na třetím a tentokrát hodně exotickém místě - v Indii, poblíž města Bangalore.
Samotné město má přes 5 miliónů obyvatel, ale jen dvě osmnáctijamková hřiště - historické Bangalore Golf Club a moderní Karnataka Golf Association, u kterého jsem shodou okolností bydlel. Ale je prakticky nemožné si tam zahrát. Hřiště jsou úplně plná a na členství v klubech jsou dlouhé pořadníky. Zvolil jsem tedy trošku dobrodružnější variantu, hřiště Eagleton, které leží asi 50 km od města.

Ale ani tam to s hraním není tak jednoduché. Šel jsem tedy na to kombinací s ubytováním, protože u hřiště je i hotel, který nabízí různé balíčky. Samotné hřiště není drahé (ani ne 700 korun o víkendu), za ubytování jsem ale zaplatil další skoro 3 tisíce.
Vyměnil jsem tedy pohodlí hotelu ve městě a nechal se odvézt do Eagletonu. Cesta v pohodě, stejně tak potom jídlo a i ubytování. Jen mě hrozně pokousali v noci komáři. Trošku jsem to podcenil a neměl ani repelent. Naštěstí je celá oblast dost vysoko, přes 1000 metrů nad mořem, a tak se tady malárie nevyskytuje. Měl jsem ale pokoj s výhledem na osmnáctý green, tak co si víc přát :-). Při placení jsem se ještě zkoušel ptát na rezervaci samotného tee time, ale nepochodil jsem. Prý je hřiště plné.

Mně se tedy nakonec na hřiště dostat podařilo. Kromě fee jsem ještě zaplatil hole, které za moc nestály (driver byl prasklý...) a dostal caddyho. Caddy byl výborný. Evidentně byl hodně dobrý hráč, říkal, že to hřiště zahrál i pod par. A opravdu velmi dobře mi radil. Když jsem byl schopen zahrát ránu tak, jak řekl, tak to obvykle dopadlo hodně dobře. První devítka mi tolik nevyšla, ale druhá už byla velmi dobrá (19 stbf). Kromě toho pořád říkal, jaký mám hezký švih atd., ale to zjevně patřilo k jeho roli a mělo mu přinést lepší výdělek. Oficiálně je cena caddyho 200 rupií (1 rupie je zhruba 0.45 koruny), když jsem mu dával 250, tak se tvářil dost nešťastně, když dostal 400, tak byl konečně spokojený...

Ve flajtu jsem šel ještě s jedním Japoncem a zřejmě anglickým Indem a docela dobře to ubíhalo. I když byla sobota, tak hřiště rozhodně nebylo přeplněné, řekl bych naplněné tak na 80%. V únoru je tady i dobré počasí - neprší a teploty jen pár stupňů přes 30, takže pohoda. Hřiště je výborně upravené, určitě by u nás patřilo mezi ty lepší osmnáctijamkové areály. V roce 2007 se zde hrál dokonce jeden z turnajů Ladies European Tour. Z několika jamek je vidět i veliká socha boha slunce, která vévodí celému areálu.

Po vydařené hře jsem do sebe na hotelové terase s výhledem na 9. green (mám dojem, že jsou prohozené první a druhá devítka, protože logicky by tady měl být výhled na poslední green) musel do sebe rychle nalít 2 piva (v 0.7l láhvích a pěkně silná), abych doplnil tekutiny. Občerstvení na 12 jamce bylo totiž v rekonstrukci a občerstvovací autíčko se nám jako naschvál vyhýbalo. Celé to byl super zážitek a možná to nejlepší, co jsem zažil v Indii. Aspoň něco z indického golfu je k vidění na fotkách.

Picasa Photo Album:
Golf_Eagleton