[zpět na Golf homepage]

Sainte Maxime


07/2008, HCP 25.3 Když jsme si vymysleli letní prodloužený víkend na jihu Francie, tak jsem hned začal vybírat hřiště, abych si dovolenou ještě trochu vylepšil. Prakticky napoprvé jsem si vybral Sainte Maxime, hřiště, které je na svazích nad stejnojmenným plážovým letoviskem, jen pár kilometrů od Saint Tropez, které je přes záliv v dálce vidět i z některých míst na hřišti.
Cena 85 Euro včetně povinného autíčka mi přišla rozumná, 38€ za hole už méně, ale když jsem zjistil, že letadlem bych hole přepravil za 40€, tak jsem šel do vypůjčených. Dokonce měli železa Callaway X-20, které jsem si chtěl koupit, i když jen na grafitu. Později jsem zjistil, že skoro všechna okolní hřiště jsou levnější, takže jsem si asi vybral opravdu dobře.

Vlastně jsem si dobře vybral určitě. Hřiště je krásné, na svahu nad mořem, na jedné straně výhled na záliv a na druhé hory. Snad nejhezčí hřiště, kde jsem hrál. Úprava sice není dokonalá a třeba bankry za moc nestály, ale okolí je dokonalé. V první devítce lemují většinu jamek vilky a nad devátou jamkou dominuje hotel Amarante Golf Plaza. Druhá devítka je na otevřenějším prostoru s delšími přejezdy a nádhernými výhledy. Z greenu šestnáctky se najednou otevírá výhled na malý přístav a pak následuje nádherná 17. jamka - asi 160ti metrový třípar hraný snad 40 metrů dolů, takové "green or die". Na zajímavosti přidalo hře i benzínové autíčko s navigací, kde se neustále zobrazují všechny vzdálenosti a spousta dalších informací. Sice jsem měl dojem, že ty vzdálenosti úplně neodpovídají, ale možná to bylo jen tím, že po tréninku a s dobrými holemi jsem hrál o 15 metrů víc :-).

Hra se mi ze začátku moc nedařila, po menším bloudění jsem přijeli celkem pozdě, takže jsem si odřekl driving a na prvních třech jamkách to bylo jako obvykle znát. Pak už se to zlepšilo (hlavně parem na dalším tříparu hraném hodně z kopce - jamka č. 7) a závěr se mi už dařil docela dobře (par na patnáctce a šestnáctce). Ve flajtu jsme šli s dvojicí Holanďanů (zřejmě vnuk s babičkou), což mělo tu výhodu, že jsme si s nimi mohli aspoň popovídat. Měli na 3 týdny pronajatou vilku u 5. fairwaye, docela pohoda. Hraní uzavřely výborné saláty v klubové restauraci a nákup ve skvěle vybaveném pro-shopu. Navíc tam všude panovala ohromná pohoda, tady bych hrál klidně častěji :-). Na Sainte Maxime budu určitě dlouho vzpomínat a návštěvu můžu určitě doporučit!

Fotek je tentokrát díky caddymu/řidiči Andrejce opravdu dost.

Picasa Photo Album:
Golf_SainteMaxime