[zpět na Golf homepage]

Taba Heights Golf Resort


12/2008, 01/2009, HCP 22.1 Když jsme loni na podzim řešili co se Silvestrem, tak nakonec zvítězila varianta odjezdu do teplejších krajin. Nic velkého, na týden do Egypta. Ne že by to byla v Egyptě ideální doba třeba na koupání, ale na golf určitě. Jako lokalitu jsme zvolili resort Taba Heights, kde se nachází stejnojmenné hřiště, ale současně je to výborné výchozí místo k různým výletům (Jordánsko - Petra, Izrael, Klášter Svaté Kateřiny...).

Společně se čtyřmi hotely u pobřeží, přístavem, vesnicí a ještě jedním hotelem tvoří hřiště uzavřený areál mezi Akabským zálivem a horami. Hřiště se táhne od moře (respektive od hotelů u pobřeží, přímo u moře leží jen green 17. jamky) až na úpatí strmých hor, kde je situovaná třeba krásná 12. jamka, která se hraje hodně z kopce právě k úpatí hor. Hřiště má charakter pouštního, takže místo rafů jsou písečné plochy, ale je tu i několik jezer a mohutné kamenné koryto, asi pro případ, kdyby tu někdy hodně pršelo... Skoro by se dalo říct, že ostrůvky fairwayí jsou jen na poušti nalepené. K tomu dostatek bankrů a délka přes 6 kilometrů dělají ze hry poměrně náročnou záležitost. Hřiště není znormované, ale úprava je perfektní.

Koupil jsem si balíček na 3x18 jamek včetně povinného autíčka za 210 Euro, což se mi zdá jako rozumná cena. Půjčení docela slušných holí pak vyjde na 10 Euro za osmnáctku.
První hru jsem absolvoval na Silvestra společně s jedním Angličanem a Rakušanem, se kterým jsem pak hrál i další hry. Výsledek za moc nestál, ale birdie na deváté jamce potěšilo a symbolicky korunovalo moji jinak výbornou sezónu 2008. Z této hry je i první série fotek.

Picasa Photo Album:
Golf_TabaHeights


Hned o den později, tedy na Nový rok, jsem šel hrát znovu a celkem není překvapivé, že po silvestrovské oslavě jsem toho moc neuhrál. Ale začít sezónu hned 1. ledna není špatné :-). Navíc počasí na tomhle místě i na přelomu prosince a ledna golfu přeje. Bylo většinou jasno, i když celkem větrno a žádné závratné teploty, takže došlo i na svetr, ale jinak ideální golfové počasí.
Ještě jsem se na hřiště vrátil o 3 dny později a i když to opět nebyl nějak dobrý výsledek, tak to bylo podařené zakončení převážně golfové dovolené. Další fotky jsou tedy ze 4. ledna.