[zpět na Golf homepage]

Punta Blanca
"Golf All Inclusive"


04/2007, HCP 35.0 Dovolenou jsme tentokrát trávili v turistickém centru Punta Cana-Bavaro, které nabízí mj. zhruba 10 golfových hřišť, přičemž další se stále staví. Většinou jsou to osmnáctky, které patří k nějakému z hotelů a rozkládají se v areálu, obvykle relativně daleko od moře. U našeho hotelu žádné hřiště nebylo, ale byla možnost si hraní asi na devíti hřištích objednat. Po chvilce dohadování s člověkem, který to měl na starosti a dokonce mluvil poměrně slušně anglicky, jsem se nechal nalákat na "specielní nabídku" hřiště Punta Blanca, které bylo navíc asi jen 5 minut od našeho hotelu. Specielní nabídka spočívala v tom, že kromě odvozu z hotelu (což je standard) je v ceně také občerstvení na hřišti a oběd a to také (po zaplacení příslušného poplatku) pro ridera, tedy člověka, který sám nehraje, ale veze se ve vozíku.
Taxi nás mělo vyzvednout v devět, ale hned jsem byl upozorněn, že to je "domincan time" a že 9:10 je v pohodě. Nicméně v 9:15 už jsem se šel zeptat, kde je taxi a dostal odpověď, že je teprve 9:10 :-). Pak přece jen někdo někam zavolal a za chvíli taxík přijel. Po dalších pěti minutách už jsme byli v pro-shopu a došlo na placení. Není to tedy zrovna levná záležitost. Fee 150$, rider 30$ a k tomu 40$ za hole. Specielně půjčení holí mi přišlo předražené, ale svoje jsem musel nechat doma kvůli váhovému limitu do letadla a tak nic jiného nezbylo. Napotřetí se mi podařilo dostat správné (dvakrát mi přinesli levé, i když různé značky) a tak jsem se se setem Callaway Big Bertha vydal na driving. Domluva vůbec byla složitá, protože zaměstnanci většinou uměli 3 slova anglicky a já 3 španělsky...

Malý driving, kde se nesmělo hrát dřevy, mi opravdu nevadil a tak jsem se do toho pustil. V Dominikánské Republice si zřejmě zakládají na tom, kdo hřiště designoval, takže Punta Blanca se všude chlubila, že to byl Nick Price. Hřiště bylo skoro nové, tedy druhá devítka určitě. Na webu mají uvedený oficiální termín otevření až v květnu 2007. Na tabuli u první jamky dokonce prosili, aby autíčka zůstávala na cestičkách. Tím tedy vozík trochu ztrácí smysl, když musí člověk pořád běhat sem a tam, ale proč jim kazit práci. A o hřiště se starají opravdu hodně, místy byly skoro davy "údržbářů". Levná pracovní síla a možná i umělá zaměstnanost je prostě znát.
Zřejmě i díky tomu bylo hřiště skvěle připravené, snad jen na druhé novější devítce bylo ještě takové syrovější okolí. Bylo znát, že druhá devítka je dostavovaná, protože na jamky 11-16 se přejíždělo aspoň půl kilometru do jiné části areálu. To se zase autíčko hodilo. Ještě trochu rušila silnice, která se táhla podél asi tří jamek, i když byla za vysokou zdí. Jinak ale bylo prostředí hřiště moc hezké. Vlastně ještě v některých bankrech létalo množství vos nebo čeho, ale naštěstí mě nekously, i když jsem si tedy pár bankrů užil.

Hra se mi celkem dařila až do 12. jamky. To jsem měl 24 stbf (jak jsem spočítal později). Pak se to začalo nějak kazit. Jamky 13-15 byly sice asi nejhezčí na hřišti, ale taky asi nejtěžší. Třináctka krátký par 3, kde hned za odpalištěm začínal pruh "wetlands", což byl takový tropický bordel, který se hrál jako voda a míčky v něm nenávratně mizely. Začal jsem se vztekat už před jamkou, protože se mi nedařilo zapálit si zvlhlými sirkami a po třech ranách, které nenávratně zmizely ve vegetaci to bylo ještě horší. Nakonec jsem přestřelil napočtvrté, ale protože jsem si vzal raději delší hůl, tak i když jsem trefil green, míček zmizel pro změnu v překážce za jamkou... Výsledek pěkných 12, na další jamce znovu odpal do wetlands a na patnáctce (opět třípar) ještě jeden. Skoro mi už míčky začaly docházet. Pak už jsem se jen snažil užít si zbytek hřiště. Nakonec tedy průměrných 30 stbf, ale na druhou stranu hra na perfektním hřišti a v krásném prostředí.

Ještě abych doplnil, v čem spočívalo all inclusive. Po hřišti jezdilo autíčko, které rozváželo chlazené nápoje (voda, limonády i pivo) a také nějaké chipsy, sušenky atd. Vše volně k dispozici. Docela příjemné :-). Po hře pak ještě jednoduchý oběd v club house. Klubovna byla mimochodem moc hezká stavba s pěkným interiérem. V pro-shopu jsem ještě koupil tričko a za chvíli nás už odváželo taxi zpět do našeho hotelu. Docela mě překvapilo, že ač jsem hrál v sobotu, tak hřiště i klub byly skoro prázdné. Zahrát si třeba turnaj na takovém hřišti s kompletním zázemím by muselo být moc příjemné.
A teď ještě fotky:

Picasa Photo Album:
Golf_PuntaBlanca