[zpět na Golf homepage]

La Cana


04/2007, HCP 35.0 Třetí golf jsem si nějakou dobu rozmýšlel, ale nakonec zvítězila touha zahrát si na hřišti u moře. Jediné hřiště v Punta Cana u pobřeží je La Cana, kterou designoval PB Dye (stejně jako několik dalších mistrovských hřišť v zemi). Zamluvil jsem si tedy odpoledni tee time (trošku levnější - 140$) a v poledne zase čekal v hotelu na vyzvednutí. Tentokrát přijel včas nikoli taxík, ale přímo auto ze hřiště, resp. z nějaké agentury, která se na golf specializuje. Řidič mě dovezl ke club house, přímo jemu jsem zaplatil fee a ještě 40$ za hole, hned jsem dostal autíčko a bag a odeslali mě na driving (v ceně). Bylo to takové rychlé. Dal jsem pár míčů, odmítl caddyho a vyrazil na odpaliště jedničky.

Hned první jamka se vydařila, druhou ranou na greeenu a po třech patech bogey na začátek byl dobrý start. Na dvojce jsem se poprvé seznámil s obrovskými písečnými plochami, které často lemovaly fairwaye nebo je přímo protínaly. Hrál jsem to jako písek, ale možná to byl raf. Na trojce (par 3 s greenem schovaným za vodou) jsem po opatrném odpalu poznal velikost greenů a odešel po pětipatu. Čtyřka par 5 mi totálně nevyšla, ale to už jsem se blížil k moři!. Ještě před tím jsem stihl potkat občerstvovací autíčko a ani mi nějak nedošlo, že za jednu limonádu a litr vody je 12$ docela hodně. Když jsem si pak podruhé koupil jen limonádu za 3$, tak mi došlo, že 9$ za vodu je opravdu dost. To jsem měl asi za to, že jsem si nevzal caddyho :-).
A pak jsem se dočkal. Pětka je krátký par 3 podél moře, kde je green do moře mírně vysunutý. Ani jsem žádný míček neutopil a nějak to uhrál. Potom už zase zpátky od moře, skoro podél každé fairwaye stály vily, vůbec bych se nezlobil tam jednu mít. Okolí bylo vůbec pěkné a hřiště zase výborně upravené, s množstvím písku a vody a také takových malých kopečků.
Ale hrálo se mi až překvapivě dobře. Na osmé jamce pětiparu jsem uhrál par (teprve můj druhý par 5)! A pak ještě jeden par 4 na desítce. Několikrát se mi místní zaměstnanci pokoušeli prodat míčky, ale jak se mi dařilo, tak jsem je ani nepotřeboval. Dokonce jsem žádný neutopil ani na ostrovní jamce. Scorekartu jsem si trochu pokazil až na posledních dvou jamkách. Ty už ale zase vedly podél moře s nádherným výhledem. Na sedmnáctce jsem poslal odpal do takového pruhu "zelí" u břehu a tak jsem aspoň jeden míček ztratil. Na osmnáctce jsem se trošku zakopal v bankrech a zakončil čtyřpatem opět na ohromném tvarovaném greenu. Vlastně bych potřeboval na greenu chipovat, ale nedovolil jsem si to. Celkově jsem nakonec uhrál 36 stbf a na závěr dovolené jsem mohl být spokojený i s výsledkem.

Moc lidí na hřišti zase nebylo. Jeden hráč šel hned za mnou, jeden flajt jsem předešel na šestnáctce (celou rodinku s dvěma docela malými dětmi, hráli všichni) a další flajt přede mnou končil. Závěr proběhl velmi rychle. Sotva jsem se přezul, už mě posadili do auta a s dalšími golfisty rozváželi po hotelech. Tak jsem si nestihl ani nic koupit. Aspoň jsem cestou viděl u jednoho z hotelů další devítku, byla ale neporovnatelně horší než La Cana nebo Punta Blanca. Vybral jsem si tedy dobře.

Hřiště je opravdu krásné a jsem moc rád, že jsem vyrazil. Nejenom za to moře to stálo. Doufám, že aspoň částečně se dá ten zážitek zprostředkovat na fotografiích.

Picasa Photo Album:
Golf_LaCana