[zpět na Golf homepage]

Golf Club Saarbrücken


08/2010, HCP 22.0 Protože jsem letošní krátkou letní dovolenou trávil v Lucembursku, byla to ideální příležitost zahrát si golf v pro mě nové golfové zemi, respektive hned v několika. Jako první jsem zvolil Německo, konkrétně jen pár desítek kilometrů od Lucemburku vzdálený Golf Club Saarbrücken. Hřiště je zde už skoro 50 let, v kopcích a obklopené lesem, takže mě čekaly úzké fairwaye, kde je přesná hra povinností.

Chvíli trvalo, než se mi podařilo domluvit tee time, protože na hřišti a v klubu to docela žije. O víkendech turnaje, v úterý seniorský turnaj, ve středu pánský a ve čtvrtek dámský. V pondělí to ale nakonec nebyl problém a i když jsem přijel 2 hodiny před zamluveným tee timem, mohl jsem jít hrát hned (fee ve všední den 50€). Hřiště bylo na všední den docela plné a tak jsem už na třetí jamce došel jednoho skoro místního hráče, se kterým jsem pak obešel celý zbytek hřiště. A bylo to docela výhodné setkání, protože můj spoluhráč hřiště dobře znal a vždy mi popsal, jak jamku hrát. Taky mi na čtvrtém odpališti došlo, že žlutá jsou ekvivalentem našich bílých a pro obyčejné hráče jsou zde odpaliště modrá. Od pětky jsem už tedy hrál z modrých. A hra se mi docela dařila. Par jsem trefil na trojce i čtyřce (díky výborným příhrám), na první devítce mě potrápila jen šestka (zatočený a úzký pětipar, kde jsem poslal drive do rokle) a devítka (snad jediné zaváhání kolem greenu). A i když můj spoluhráč měl hendikep asi 16, myslím, že jsem hrál lépe.
Byla to také lekce z rychlé hry. Cestou nás pouštěly dva flajty a my jsme rozhodně nezdržovali. Myslím, že hraju docela rychle, ale tohle tempo bylo i na mě skoro moc (ve dvou asi za 3 hodiny včetně několika minut čekání). Ani jsem pořádně nestihl kouřit :-). Nicméně mi to zjevně vyhovovalo, protože ve druhé devítce (zřejmě trošku jednodušší, ne tolik v kopci) jsem už nešel přes double bogey, zahrál velmi dobrých 45 a v součtu 92. Musím ještě jednou poděkovat spoluhráči za "návod" ke hřišti, určitě mi to hodně pomohlo.

Hřiště se mi celkově moc líbilo. Je znát, že už tu nějakou dobu stojí, takže člověk hraje opravdu v lese. Z patnácté jamky je pak krásný výhled do údolí. Za zmínku stojí také výborné a rychlé greeny, na kterých se mi patovalo velmi dobře. Od nás je to sice docela z ruky, ale já můžu Saarbrücken určitě doporučit.

Fotky se moc nevydařily, nevzal jsem si foťák a telefon přece jenom není ideální.

Picasa Photo Album:
Golf_Saarbruecken