[zpět na Golf homepage]

Royal Golf Club du Château Royal d'Ardenne


08/2010, HCP 22.0 Podařený golfový týden v Lucembursku a okolí jsem zakončil v Belgii. Vyrazil jsem trošku dále, ale cesta po dálnici trvala jen asi hodinu a čtvrt. Na internetu se mi zalíbílo hřiště Château d'Ardenne a i když se mi nepodařila rezervace v neděli (pouze pro členy), všední den (celodenní fee 60€) už byl bez problémů. Už při příjezdu jsem se začal cítit jako v pohádce. Hřišti dominuje malý zámek d'Ardenne, spíš jen věž, ale vypadá to velmi působivě. Po cestě na fairwayích je pak možné potkat kapli, fontánu, lampový sloup a malý amfiteátr. Hřiště je velmi staré a jeho členy (jak název napovídá) opravdu byli někteří členové belgické královské rodiny. Na druhou stranu se nejedná o hřiště nijak luxusní a třeba kvalitu fairwayí by mohlo závidět většině českých hřišť. Greeny jsou však opět výborné.

Některé fairwaye jsou možná trošku horší, ale hra je celkově skvělým zážitkem nejen díky starobylému prostředí. Jamky jsou obvykle obklopeny vzrostlými stromy, takže přesná hra je jednoznačně velkou výhodou. Začal jsem hodně narychlo, abych předběhl čtyřčlenný flajt a možná jsem si to vybral trojpatem. Už na trojce jsem ale zahrál ukázkový par. Pak jsem předbíhal znovu na čtyřce, kde jsem bohužel nedokázal využít výborný drive. Hned na další jamce ale přišlo birdie po asi pětimetrovém patu (které mi ale jinak zrovna nepadaly, snad 4x jsem minul jamku o 2 cm a méně). Pak ještě jeden par a ve výsledku první devítka za skvělých 43. Na desítce jsem předběhl další flajt, jinak ale bylo toto hřiště v porovnání s ostatními mnohem volnější. Opět jsem bohužel nedokázal využít výborný drive a zaznamenal další trojpat. Dále par, dvě double bogey a tři bogey a přede mnou 2 pětipary na závěr. Začal jsem myslet na výsledek s osmičkou na začátku a zhruba odhadoval, že potřebuji 2 pary. Na sedmnáctce třetí na greenu, ale trestuhodně jsem nedal pat do paru z 60 cm. Takže další trojpat a "jen" bogey. Závěrečná jamka nebyla úplně bez komplikací, ale stejně jsem patoval do paru asi ze 3 metrů. Nicméně jsem minul. Pak rychlý součet a bylo z toho 90! Pro mě skvělý výsledek, ale přece jenom to malinko zamrzí, minimálně ten pat navíc na sedmnáctce být nemusel a mohla tam být 8 na začátku :-). Ale stejně jsem z výsledku naprosto nadšený. "Čistá skórkarta" (maximálně double bogey) a dobrá hra. Takhle bych chtěl hrát pokaždé.

Přes vznešený název panovalo na hřišti takové domácí prostředí. Pod věží patovalo několik starších dětí s trenérem, caddy master mi mával ještě při odjezdu. Škoda, že francouzsky neumím skoro ani slovo. Před odjezdem jsem si ovšem ještě dal oběd ve věži, připojím malé varování - filet americain je v Belgii tatarák... Ale po takovém výkonu k obědu chutnal i servírovaný s hranolkami :-).

Z Belgie jsem se tedy vrátil nadšený, ale super bylo celé "Lucemburské turné" (a celá dovolená). I když hlavně Belgie a Lucembursko nejsou zrovna země vyhlášené golfem, za návštěvu a zahrání určitě stojí!

Picasa Photo Album:
Golf_Ardenne